Linka lakování kroužků

Stroj vyrobený na zakázku, určený k nanášení dvou vrstev barvy na kroužky. Stroj nahrazuje práci člověka z důvodu škodlivosti toluenové barvy, která se na kroužky nanáší. Chod linky je plně automatizovaný. 

 

Kroužky jsou vysypány do zásobníku, odkud se vlastní vahou posunují po šikmé rovině do otočného separátoru. Zde je umístěn otvor, kterým kroužky padají do svislého zásobníku. Odtud jsou posuvným mechanismem postupně přesunovány k modulu nasazování kroužků, který je nasazuje na přepravní háčky. 

 

 

Zavěšené kroužky jsou dopraveny k dvěma nádobkám s barvami, umístěnými pod sebou. Nejprve jsou kroužky nabarveny šedou barvou a poté jednu hodinu schnou. Stroj je i během schnutí stále v chodu, doba schnutí je ovlivněna délkou řetězu. Po zaschnutí první barvy jsou kroužky dopraveny k nádobce s černou barvou. Doba schnutí je opět jedna hodina.

 

 

Po zaschnutí barvy jsou kroužky dopraveny k modulu sundávání kroužků, který je sundá z háčků a kroužky padají do krabice.

 

 

V případě, že je kroužek nesprávně sundán a zůstane na háčku, je zde čidlo, které háček detekuje, zastaví stroj a přivolá obsluhu. Ta kroužek sundá ručně a opět uvede stroj do chodu.

 

Stroj obsahuje i řídící panel s obrazovkou a funkčními tlačítky, kde je možné spustit různé programy pro různé průměry kroužků. Provádí se zde potvrzení kontroly stroje. Je zde umístěno tlačítko START, STOP a TOTAL STOP pro zapnutí/vypnutí/rychlé vypnutí stroje. 

 

foto

Základní parametry:

Doba jednoho cyklu cca 2 hodiny.

Soubory:


     

    Galerie